INFOA

Kaikkien esitysten ikäraja lukuunottamatta Paviljonkia on K-18.
Paviljongin ikäraja on K-16.

20.9. Ilokiven klo 18.00 ja Freetimen klo 21.00 esityksissä Tony Law esiintyy englanniksi. Muutoin esityskielenä on suomi.

Lippujen hinnat vaihtelevat esitysten mukaan. Liput Lippupisteestä alk. 7,50€ - 24,50€ (sis. palvelumaksun) tai www.lippu.fi.
Muut lipunmyyntipaikat ovat Sokos, R-Kioskit ja Nikolainkulma.
Ovelta myytyihin lippuihin ei tule lisämaksuja.

Lippujen ennakkomyynti loppuu festareiden aikana joka päivä klo 17. Mikäli lippuja jää ovelle myytäväksi, niin ovilipunmyynti aukeaa tuntia ennen esityksen alkua.

JÄRJESTÄJÄ PIDÄTTÄÄ OIKEUDET MAHDOLLISIIN MUUTOKSIIN.

HUOM! Esitytsten kuvaaminen ja tallentaminen kaikissa muodoissa on ehdottomasti kielletty!
Myös kännykkäkameralla kuvaaminen on kielletty!

   

 
   
   

OHJELMA

Festariliput ovat myynnissä nyt! Liput Lippupisteestä alk. 7,50€ - 24,50€
(sis. palvelumaksun) tai www.lippu.fi.

Muut lipunmyyntipaikat ovat Sokos, R-Kioskit ja Nikolainkulma.
Ovelta myytyihin lippuihin ei tule lisämaksuja.

Lippujen ennakkomyynti loppuu festareiden aikana joka päivä klo 17. Mikäli lippuja jää ovelle myytäväksi, niin ovilipunmyynti aukeaa tuntia ennen esityksen alkua.

Kaikkien esitysten ikäraja lukuunottamatta Paviljonkia on K-18.
Paviljongin ikäraja on K-16.

20.9. Ilokiven klo 18.00 ja Freetimen klo 21.00 esityksissä Tony Law esiintyy englanniksi. Muutoin esityskielenä on suomi.

JÄRJESTÄJÄ PIDÄTTÄÄ OIKEUDET MAHDOLLISIIN MUUTOKSIIN.

HUOM! Esitytsten kuvaaminen ja tallentaminen kaikissa muodoissa on ehdottomasti kielletty!
Myös kännykkäkameralla kuvaaminen on kielletty!

TORSTAI 18.9.

<
Aika ja paikka Koomikot Liput
18:00 Poppari K-18 Fredi Lilius MC
Tommi Tuominen
Ilari Johansson
Osta liput!
Alk.: 20,50€ / 17,50€
Esityksen kesto n. 1,5h (sis. väliajan)
19:00 Freetime K-18 Ali Jahangiri MC
Jacke Björklund
Ismo Leikola
Osta liput!
Alk.: 20,50€ / 17,50€
S-Etukortilla alk: 17,50€ / 14,50€
Esityksen kesto n. 1,5h (sis. väliajan)
20:00 Ilokivi K-18 Jussi Simola MC
Ida Grönlund
Riku Suokas
Ilari Johansson
Osta liput!
Alk.: 20,50€ / 17,50€
Esityksen kesto n. 2h (sis. väliajan)
21:30 Freetime K-18Jape Grönroos MC
Robert Pettersson
Riku Suokas
Osta liput!
Alk.: 20,50€ / 17,50€
S-Etukortilla alk: 17,50€ / 14,50€
Esityksen kesto n. 1,5h (sis. väliajan)

 

PERJANTAI 19.9.

Aika ja paikka Koomikot Liput
19:00 Ilokivi K-18 Mikko Vaismaa MC
Ali Jahangiri
Mika Eirtovaara
Ilari Johansson
Osta liput!
Alk.: 20,50€ / 17,50€
Esityksen kesto n. 2h (sis. väliajan)
19:30 Poppari K-18 Tommi Mujunen MC
Jape Grönroos
Sampsa Simpanen
Ismo Leikola
LOPPUUNMYYTY
Alk.: 20,50€ / 17,50€
Esityksen kesto n. 1,5h (sis. väliajan)
20.00 Freetime K-18 Jacke Björklund MC
Tommi Tuominen
Ida Grönlund
Heli Sutela
Osta liput!
Alk.: 20,50€ / 17,50€
S-Etukortilla alk: 17,50€ / 14,50€
Esityksen kesto n. 2h (sis. väliajan)
21:30 Ilokivi K-18 Riku Sottinen MC
Robert Pettersson
Fredi Lilius
Heli Sutela
Osta liput!
Alk.: 20,50€ / 17,50€
Esityksen kesto n. 2h (sis. väliajan)
22:30 Poppari K-18 Ismo Leikola Stand up -show
Osta liput!
Alk.: 20,50€ / 17,50€
Esityksen kesto n. 1,5h (sis. väliajan)

 

LAUANTAI 20.9.

Aika ja paikka Koomikot Liput
17:00 Poppari K-18 Workshop-klubi
Workshop klubin ideana on tarjota mahdollisuus koomikoille testata uutta materiaaliaan.
Osta liput!
Alk.: 6,50€
Esityksen kesto n. 1,5h (sis. väliajan)
18:00 Ilokivi K-18 Jacke Björklund MC
Ida Grönlund
Tommi Mujunen
Tony Law (CAN)
Osta liput!
Liput ovelta 10€
Esityksen kesto n. 2h (sis. väliajan)
19:00 Paviljonki K-16 Jussi Simola MC
Riku Suokas
Heli Sutela
Ismo Leikola
LOPPUUNMYYTY
Alk.: 24,50€ / 22,50€
Esityksen kesto n. 2h (sis. väliajan)
20.30 Ilokivi K-18 Fredi Lilius MC
Sampsa Simpanen
Veli-Matti Puumala
Heli Sutela
Osta liput! Liput ovelta 10€
Esityksen kesto n. 1,5h (sis. väliajan)
21:00 Freetime K-18 Mika Eirtovaara MC
Riku Sottinen
Mikko Vaismaa
Tony Law (CAN)
Osta liput!
Alk.: 20,50€ / 17,50€
S-Etukortilla alk: 17,50€ / 14,50€
Esityksen kesto n. 2h (sis. väliajan)
22:00 Poppari K-18
Härski-ilta
Jape Grönroos MC
Ali Jahangiri
Robert Pettersson
LOPPUUNMYYTY
Alk.: 20,50€ / 17,50€
Esityksen kesto n. 1,5h (sis. väliajan)
N. klo 23:00 Freetime K-18 Ismo Leikola Band
HUOMAA MUUTTUNUT PÄIVÄ JA KEIKKAPAIKKA!
Osta liput!
Alk.: 14,50€ / 12,50€
Esityksen kesto n. 1h (ei väliaikaa)